Szukasz dobrego dietetyka klinicznego lub psychodietetyka? Potrzebujesz wsparcia dietetycznego w chorobie? Chcesz skutecznie i zdrowo schudnąć, przytyć albo poprawić swój wygląd i samopoczucie? Masz problemy z zajadaniem emocji? A może pragniesz zmienić swoje dotychczasowe odżywianie z innych powodów?

Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy najlepszą drogę do osiągnięcia Twojego celu!

1. Pierwsza wizyta u dietetyka

Na pierwszej wizycie u dietetyka przeprowadzany jest dokładny wywiad zdrowotny (jeśli na stałe przyjmujesz leki to spisz je na liście), żywieniowy, analizowane są wyniki badań (głównie: morfologia krwi, lipidogram, poziom glukozy i insuliny we krwi, TSH).


Nieodłącznym elementem wizyty u dietetyka jest analiza masy i składu ciała metodą bioimpedancji. Pomiar taki jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Poza masą ciała pozwalają one uzyskać dane dotyczące: ilości tkanki tłuszczowej, ilości beztłuszczowej masy ciała oraz zawartości wody w organizmie.


Do ułożenia indywidualnej diety, potrzebne są również informacji na temat Twojego dotychczasowego stylu życia, spędzania czasu, upodobań żywieniowych. Bardzo ważną informacją będzie przygotowany dzienniczek żywieniowy, składający się ze spisu zjedzonych potraw i produktów z ostatnich 2-3 dni. Uwzględnij gramaturę produktów (wystarczy w miarach domowych, np. 1 łyżka, średnia sztuka itd.), a także pory spożywania posiłków.


Wszystko po to, aby nowo stworzony plan żywieniowy był dla Ciebie  prawdziwą przyjemnością. Ustalane są indywidualne pory posiłków, co jest bardzo istotne np. przy zmianowym trybie pracy.


Pierwsza wizyta zazwyczaj trwa 40-60 minut. Pod koniec spotkania ustalany jest termin odbioru diety, najczęściej jest to 7 dni.


W przypadku wyboru opcji współpracy bez jadłospisu udostępnimy Ci dostęp do aplikacji i/lub przekażemy szablon papierowy, według którego będziesz mógł/mogła w prosty sposób uzupełniać dzienniczek żywieniowy na wizyty kontrolne. Będzie to podstawa naszej współpracy.

Naszą zasadą jest, aby plan żywieniowy był oparty o jak najmniej przetworzone produkty i stał się docelowo sposobem odżywiania, a nie tylko tymczasową “dietą”. Każdy z naszych pacjentów może liczyć na wsparcie i motywację. Szczególnie dbamy o to, aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi i aby pacjent przez cały czas trwania terapii czuł się „zaopiekowany”.

2. Odbiór diety

Odbiór jadłospisu odbywa się stacjonarnie w gabinecie lub jest wysyłany za pomocą poczty elektronicznej.
Plan żywieniowy układany jest na okres 14 dni wraz z listą zakupów oraz zadaniami wsparcia psychodietetycznego. Menu rozpisane jest szczegółowo - każdy posiłek ma spis produktów, gramatury i miary domowe (składniki są rozpisane na łyżki, sztuki itd.) oraz sposób przygotowania. Jadłospis układany z ogólnodostępnych produktów, a posiłki w nim zawarte są szybkie i proste w wykonaniu.

Dostęp do aplikacji

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na współpracę z jadłospisem czy z dzienniczkiem żywieniowym, otrzymasz od nas dostęp do aplikacji*, w której będziesz mógł/mogła samodzielnie modyfikować swój plan żywieniowy: urozmaicać przepisy, zmieniać ich kolejność i generować bieżącą listę zakupów spożywczych.

*Dostęp do aplikacji jest opcjonalny. Możesz opierać się o papierowe wydruki jadłospisu lub dzienniczka żywieniowego. Decyzja należy do Ciebie.

Jak uzyskać dostęp do aplikacji?

Po pierwszej wizycie otrzymasz wiadomość e-mail z dokładną instrukcją, a także indywidualnym hasłem do aplikacji. Dostęp będzie przyznawany na okres naszej współpracy i odnawiany z każdą wizytą kontrolną.

Aplikacja na telefon




3. Wizyta kontrolna



Celem wizyty kontrolnej jest monitorowanie efektów diety. Przeprowadzamy na niej analizę masy i składu ciała oraz rozmawiamy o ewentualnej potrzebie zmian lub korekt w diecie. Na niej również omawiane są ewentualne wątpliwości lub trudności związanie z prowadzeniem diety. Wizyta kontrolna jest dawką motywacji do dalszego działa.
Nawet jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej pracy to nie rezygnuj z wizyty kontrolnej! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które doprowadzi Cię do wymarzonego rezultatu. Zazwyczaj wizyty kontrolne odbywają się co 2 - 4 tygodnie, natomiast ich częstotliwość dopasowujemy w zależności od Twoich możliwości i stopnia motywacji.

dietetyk kliniczny Niepołomice - dietetyk kliniczny Bochnia - dietetyk Wieliczka

dietetyk kliniczny Niepołomice - dietetyk kliniczny Bochnia - dietetyk Wieliczka

Dane kontaktowe